Scentroid DR1000 to system opracowany, aby zaoferować innowacyjne rozwiązania do pomiarów podstawowego parametru środowiska, czyli jakości powietrza, którym oddychamy.

Jednostka składa się z laboratorium, umieszczonego na latającym dronie.  Może być używany do pobierania próbek i analizowania otaczającego powietrza  do wysokości 150 metrów nad poziomem gruntu, która wcześniej była nieosiągalna. Odwzorowanie/zobrazowanie  jakości powietrza  poprzez utworzenie modelu 3D oraz jego weryfikacja a także analiza potencjalnie niebezpiecznych miejsc są  teraz możliwe dzięki tej przełomowej innowacji.

 Dron do monitoringu zanieczyszczenia powietrza DR1000

Pobieranie próbek z niebezpiecznych źródeł

Przy pobieraniu próbek oraz realizacji pomiarów operator drona pozostaje w bezpiecznej odległości od źródeł zagrożeń.

 

Dron do pomiaru stężeń substancji w powietrzu DR1000

 

Bezpośrednie próbkowanie w pobliżu warkocza płomieni

DR1000 może wlatywać w bezpośrednie sąsiedztwo  pióropusza płomieni aby stamtąd pobierać próbki do analizy składu chemicznego i dla olfaktometru. System DR1000 mierzy i rejestruje temperaturę i wilgotność co umożliwia obliczanie dyspersji również w smudze czy obłoku.

 

Ciągły monitoring chemiczny

Dron Scentroid DR1000  jest w stanie zapewnić zdalny monitoring ponad 50 substancji chemicznych. Dane z czujników pokładowych przekazywane są do tabletu, , rejestrowane a operator dysponuje podglądem na żywo mierzonych i zapisywanych wartości. 

 

Zalety

Scentroid DR1000 ma unikalną zaletę: zdolność do pomiaru obecności zanieczyszczeń chemicznych, dymów przemysłowych i innych w czasie rzeczywistym. Dzięki swojej niezwykłej mobilności można zaprogramować domyślne ścieżki pomiaru i poboru próbek, lub zdefiniować je zgodnie z potrzebą chwili. Kolejną zaletą korzystania z drona jest to, że można zniwelować do minimum ryzyko dla  operatora, unikając tym samym ekspozycję operatora na czynniki potencjalnie niebezpieczne.

 

Jak to działa

Scentroid DR1000 może przenosić i eksploatować jednocześnie do pięciu czujników chemicznych, które analizują powietrze w regularnych odstępach czasu, wysyłając informację do operatora na ziemi. Informacje te są rejestrowane w pamięci w celu dokonania mapowań.

Gdy operator identyfikuje obszary krytyczne, albo jeśli zachodzi potrzeba dokonania pomiarów w poszczególnych lokalizacjach (np.  przy wieży ciśnień), można zdalnie kontrolować napełnienie  torby z powietrzem do późniejszej analizy w laboratorium.  Z wyników uzyskanych na pokonanych ścieżkach można zbudować dynamiczną mapę (także trójwymiarową) obrazującą rzeczywistą dyspersję zanieczyszczeń powietrza.

 

Czujniki

Scentroid DR1000 wykorzystuje do pięciu wybranych czujników, pełną listę można znaleźć TUTAJ. Mierzone wielkości podawane są w częściach na milion (ppm), lub w częściach na miliard (ppb).

 

Informacje w czasie rzeczywistym

Scentroid DR1000 jest stale połączony ze stacją naziemną, która zbiera informacje w czasie rzeczywistym. Pozwala to operatorowi doskonale orientować się o stanie sytuacji w powietrzu i w razie potrzeby umożliwia podjęcia natychmiastowych działań (np. zatrzymanie poboru próbki powietrza do worka).

Kontroler drona do monitoringu zanieczyszczeń powietrza DR1000 

 Dron DR1000 Scentroid umożliwia pobieranie próbek i pomiar substancji w powietrzu w  trudnym terenie i na różnych wysokościach.

Często konieczne jest, aby próbka powietrza  została pobrana z nad skoku hałdy/usypiska  lub znad zbiornika ścieków,  stawu i innych trudno dostępnych i niebezpiecznych dla człowieka miejsc. Ponadto często nie wchodzi w rachubę narażenie ludzi pobierających próbki na niebezpieczne chemikalia.  Dron Scentroid jako detektor gazu/aerozoli/pyłu i pobornik próbek powietrza pozwala operatorowi pozostać w bezpiecznej odległości od źródeł potencjalnie niebezpiecznych podczas pozyskiwania wymaganej próbki powietrza do analizy laboratoryjnej. Dron pobornik/miernik może być używany do pobierania próbek/mierzenia powietrza ze swego otoczenia na każdej wysokości w zakresie od 0 do 150 m nad poziomem gruntu,- co wcześniej było albo niemożliwe albo bardzo trudne.

 Dron mierzący zanieczyszczenie powietrza DR1000

Specyfikacja latającego laboratorium DR1000:

Wymiary 26cm x16cm x18cm
Maksymalny czas pracy (przy pełnym naładowaniu baterii) 2,5 h
Prędkość napełniania worka 1l/5 sec
Waga 3410 g

 

Specyfikacja drona S1000:

Waga 4200 g
Przekątna 1180 mm
Pojemność i rodzaj baterii 15000 mAh, Li Po 6S
Częstotliwość PWM 8 KHz
Częstotliwość sygnału 30Hz - 450Hz

 

Jeden operator może obsługiwać wszystko

Scentroid Dron DR1000 jest kompletnym pakietem rozwiązań, gdzie jedna osoba może jednocześnie latać dronem, -  nawet w miejscach bardzo niedostępnych i niebezpiecznych, dokładnie monitorować lokalizację przestrzenna drona ( współrzędne, wysokość lotu, wysokości dokonania pomiaru i wysokość pobierania wszystkich próbek)  bez narażania się na jakiekolwiek zagrożenia  fizyczne  lub chemiczne. Dedykowany dronowi  DR1000 kontroler (pilot) i  aplikacja Scentroid Drone Sampler App umożliwiają operatorowi precyzyjne sterowanie pompą poboru próbki oraz czujnikami chemicznymi, a także mierzyć i rejestrować temperaturę, pozycję GPS  oraz wysokość lotu.

 

Wyniki graficzne pomiaru z drona do monitoringu jakości powietrza DR1000 

 

Ciągły monitoring chemiczny

Oprócz pobierania próbek powietrza do specjalnych toreb, latające laboratorium Scentroid DR1000 jest w stanie przenosić nawet 5 zdalnych czujników chemicznych do monitorowania poziomów stężeń substancji chemicznych. Dane z czujników pokładowych są przesyłane do na urządzenie z systemem Android przez co operator widzi na żywo wszystkie parametry (mierzone i lotu), które dodatkowo są rejestrowane. Podczas lotu co 2 sekundy dron rejestruje pozycje GPS, wysokość nad poziomem morza, temperaturę, wilgotność, H2S, VOC, SO2, metan i każdą inną substancję chemiczną, której czujnik znajduje się na pokładzie. Dane te mogą być wykorzystywane do tworzenia map pióropusza emisji w czasie rzeczywistym.

 Video - DR 1000 w akcji: https://www.youtube.com/watch?v=mUyKZt9Ez4c

Najczęściej zadawane pytania:

  • Ile litrów ma torba w której jest próbka?

Standardowe torby na próbki, która jest dołączone do zestawu mają 3 litry objętości, ale także większe torby (nawet do 10 litrowe) można zamówić. (Jednakże należy pamiętać, że wysokość całkowicie napełnionej 10 litrowej torby może przekroczyć wysokość podwozia większości dronów).

  • Czy to możliwe, aby pobrane ze źródła próbki były podciśnieniem?

Tak. Poniżej 100 hPa standardowa jednostka będzie działać przy minimalnej wariancji rozcieńczania. Powyżej 100 hPa konkretne arkusze kalibracyjne są dostarczane przez Scentroid i powinny być stosowane.

  • W jaki sposób można dokonać zamówienia?

Aby złożyć zamówienie,  wystarczy się z nami skontaktować:
tel.: (+48) 32 247 01 52 (+48) 516 462 019, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                             Produkt jest obecnie niedostępny

Scentroid DR300 prezentuje nowy wymiar w zakresie pobierania próbek powietrza jak i pomiaru stężeń substancji w powietrzu, mierzonych w czasie rzeczywistym. Dron DR300 może być używany do pobierania próbek powietrza atmosferycznego na każdej wysokości do 125 m nad poziomem gruntu. Realizuje także bezpośredni pomiar lub pobieranie próbki w stałej odległości z nad powierzchni pochyłych. Tak szeroki wachlarz możliwości miejsc realizacji pomiaru i pobierania próbek otwiera nową drogę do zwiększenia dokładności mierzenia emisji wraz z oceną jej oddziaływania.

Użycie drona DR300 w rewolucyjny sposób odmienia mierzenie i pobieranie próbek z niebezpiecznych źródeł. Na przykład z pomocą DR300 można dokonywac pomiaru oraz poboru próbek w bezpośrednim sąsiedztwie pióropusza wydobywających się z komina lub pożaru płomieni.

Po prostu podczas pozyskiwania próbek środowiskowych i realizacji pomiaru operator drona DR300 znajduje się w bezpiecznej odległości od źródeł niebezpieczeństw.

Dron do badań zanieczyszczenia powietrza DR300

  

DR300 skutecznie pobierze próbki do analizy składu chemicznego i dla olfaktometru. Funkcjonalność polegająca na jednoczesnym pomiarze i rejestracji temperatury oraz wilgotności powietrza podczas poboru próbki w obłoku lub smudze ułatwia obliczenia dyspersji.

 

Dron Scentroid RD300 idealnie nadaje się do realizacji ciągłego monitoringu chemicznego

Scentroid DR300 dron do próbkowania powietrza jest w stanie zapewnić zdalny monitoring ponad 50 substancji chemicznych. Dane z czujników pokładowych przekazywane są do tabletu, rejestrowane a operator dysponuje podglądem na żywo mierzonych i zapisywanych wartości.

 

Drony Scentroid to nowy wymiar w dziedzinie próbkowania powietrza

Rafinerie, zakłady petrochemiczne, a w istocie wszystkie podmioty wykorzystujące procesy, które charakteryzujące się emisją, w których występują trudne warunki do poboru próbek przy użyciu tradycyjnych metod dzięki dronowi DR 300 maja otwarty zupełnie nowy wymiar w pobieraniu próbek powietrza oraz mierzeniu stężeń na swoich instalacjach.

 

Operator drona Scentroid DR 300 ma możliwość bezpośredniego pobierania próbek z smug i pióropuszów zapachowych oraz z innych źródeł, które są trudne i / lub niebezpieczne, bez narażenia się na zagrożenia fizyczne lub chemiczne.

Pobieranie próbek na różnych wysokościach, ze strony nawietrznej i zawietrznej w dowolnym oddaleniu od roślin, pozwala na dokładny pomiar emisji wytwarzanych przez rośliny bez potrzeby pobierania próbek źródłowych.

 

Dron do monitoringu substancji w powietrzu DR300

Jeden operator jednym dronem centroid DR 300 może obsługiwać pełen wachlarz zastosowań 

Scentroid Dron DR300 jest kompletnym pakietem, gdzie jedna osoba może jednocześnie latać dronem, dokładnie monitorować lokalizację przestrzenna drona ( współrzędne, wysokość lotu, wysokości dokonania pomiaru i wysokość pobierania wszystkich próbek) bez narażania się na jakiekolwiek zagrożenia fizyczne lub chemiczne. Dedykowany dronowi DR300 kontroler (pilot) i Drone App umożliwiają operatorowi precyzyjne sterowanie pompą, monitorem H2S i amoniaku, mierzyć i zarejestrować temperaturę, pozycję GPS oraz wysokość lotu.

 

Dron Scentroid DR 300 to kompletny i autonomiczny system monitoringu ekologicznego

Scentroid Dron DR300 jest kompletnym systemem do pobierania próbek. W skład zestawu wchodzi aparat latający, kontroler urządzenia, statyw, sondy do pobierania próbek, 3 worki do pobierania próbek, komplet zapasowych łopat wirnika, ładowarka, akumulator, itp.

 

Dron do pomry stężeń zanieczyszczeń powietrza DR300

Realizacjia monitoringu chemicznego przez Dron Scentroid DR300 jest możliwa w szerokim zakresie.

Scentroid Drone DR300 pobornik próbek powietrza zapewnia ciągłe monitorowanie wielu chemikaliów. Podczas lotu wbudowane czujniki mogą zapewnić zdalne monitorowanie H2S, amoniaku, VOC i ponad 30 innych chemikaliów. Dane są przesyłane do tabletu u operatora zapewniając bieżący podgląd i rejestrację danych. Odczyty chemiczne wraz z pozycją GPS i wysokościa można odwzorować jako obraz 3D poziomów zanieczyszczeń i zapachów w spenetrowanej przestrzeni. Ta cecha może być również stosowana do sterowania dronem przez operatora tak aby pobieranie próbek do torby obyło się idealnie w zamierzonej przestrzeni /słupie.

Dron DR300 może być wyposażony w dowolne dwa (2) czujniki z następujących:

 

CD1 Dwutlenek węgla - wysokie stężenie 5,000 do 900,000 ppm 5000 ppm 100 ppm

CD2 Dwutlenek węgla - niskie stężenie 0-5000 ppm 0 ppm 15 ppm

CO1 Tlenek węgla (niskie stężenie) 500 ppm 15 ppm 5 ppm

CO2 Tlenek węgla (wysokie stężenie) 10000 ppm 250 ppm 20 ppm

C11 Chlor 20 ppm 200 ppb 20 ppb

E1 Tlenek etylenu 0-100 ppm 1 ppm 0,1 ppm

H1 Wodór 0-5000 ppm 1 ppm 0,8 ppm

HCL1 Chlorek wodoru 100 ppm 0,1 ppm 0,1 ppm

HCY1 cyjanowodór 100 ppm 0,1 ppm 0,1 ppm

AM1 Amoniak 100 ppm 0 ppm 1 ppm

ON1 Ozonu i dwutlenku azotu O3- 20; NO2- 20 ppm 0 ppb 15 ppb

PH1 Fosfinę (niskie stężenie) 10 ppm 0 ppm 30 ppb

PH2 Fosfinę (wysokie stężenie) 2000 ppm 5 ppm 2 ppm

HS1 Siarkowodór (niskie stężenie - ppb) 1 ppm 3 ppb 1 ppb

HS2 Siarkowodór (wysokie stężenie - ppm) 2000 ppm 1 ppm 1 ppm

NO1 Tlenek azotu 100 ppm 0 ppm 0,1 ppm

CH1 Tlenek węgla i siarkowodór CO 0-1000, 0-100 ppm H2S 0 ppm CO 1, H2S 0,25 ppm

E2 Etanol 0-500 ppm 0 ppm 1 ppm

MT1 Metan (DGW) 0-100% DGW 0 ppm 1% DGW

NC1 Tlenek azotu (niskie stężenie) 20 ppm 0 ppm 80 ppb

NC2 Tlenek azotu (wysokie stężenie) 5000 ppm 0 ppm 1 ppm

ND1 Dwutlenek azotu (niskie stężenie) 20 ppm 0 ppm 0,02 ppm

ND2 Dwutlenek azotu (wysokie stężenie) 200 ppm 0 ppm 0,1 ppm

O1 Tlen 0-20% 0 ppm 0,10%

O2 Tlen 0-100% 0 ppm 1%

PD1 Razem VOC (ppb) - PID 50 ppm (izobutylen) 0 ppm 1 (ppb izobutylen)

PD2 Wszystkich VOC (ppm) - PID 300 ppm (izobutylen) 1 ppm 0,1 (ppm izobutylenu)

SD1 Dwutlenek siarki (wysokie stężenie) 2000 ppm 0 ppm 2 ppm

SD2 Dwutlenek siarki (niskie stężenie) 20 ppm 0 ppb 20 ppb

FM1 Formaldehyd 10 ppm 0,01 ppm 0,01 ppm

PM 10/01 Cząstek stałych PM 1, 2,5, 10 0-10,000 Cząsteczki / s PM 1 N / A 0

Dron DR300 może być wyposażony w dowolne dwa (2) z powyższych czujników:

 

Dron do pomiaru czystości powietrza DR300

Najczęściej zadawane pytania

  •  Jaka jest maksymalna temperatura dla próbkowania przez DR300?

 Dron DR 300 może być eksploatowany w temperaturze do 70 ° C. Po wlocie dronem w przestrzeń o temperaturze 60 ° C DR300 ostrzeże operatora w celu podjęcia decyzji co do dalszego lotu.

 

  • Czy Drony Seri DR300 mają czujniki chemiczne?

 Tak. Czujniki chemiczne są instalowane w celu dokonania pomiaru, a także umożliwiają/są pomocne operatorowi ustawić drona w smudze, obłoku lub pióropusza monitorowanych substancji w powietrzu. Standard to czujnik H2S.

 

  • Ile litrów objętości ma torba z pobrana próbką?

 Standardowe torby na próbki, które są w zestawie maja 3 litry, ale można zamówić i stosować większe nawet do 10 litrów .

 

  • Czy to możliwe, aby pobrane próbki ze źródła były pod ciśnieniem?

 Tak. Poniżej 100 hPa standardowa jednostka będzie działać przy minimalnej wariancji rozcieńczania.

Powyżej 100 hPa konkretne arkusze kalibracyjne są dostarczane przez Scentroid i powinny być stosowane.

 

Aby złożyć zamówienie,  wystarczy się z nami skontaktować:
tel.: (+48) 32 247 01 52 (+48) 516 462 019, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ECO Monitoring

ul. Warzywna 27

40-545 Katowice

Tel./Fax: (+48)516 462 019, +(48) 32 247 01 52 

e-mail:
drony@myairbase.pl
ecmpol@ecomonitoring.pl